Antykwariat e-cymelia

Cymelia (cimelia, cymelium) – zbiory lub eksponaty o szczególnej wartości, posiadające własną historię. Najcenniejsze druki, rękopisy, jednostkowe, rzadkie eksponaty, wyróżniające się formą, treścią lub pochodzeniem.

Nasza oferta na Allegro. Przy zakupach poza Allegro (dotyczy jedynie staroci) otrzymasz rabat w wysokości prowizji pobieranej przez Allegro – ok. 10% (lub większy przy dużych zakupach): napisz e-mail: aka@mykietow.pl lub zadzwoń: 669 453 066


Antykwariat e-cymelia.pl Bogusław Mykietów, ul. Graniczna 5,  65-548 Zielona Góra. REGON: 970008275 NIP: 929-000-83-15. Numer konta bankowego: (Bank Pocztowy): nr 44 1320 1537 4518 6491 2000 0001

Stara oferta, którą w 2024 roku przeniesiemy na tę stronę, tymczasowo jest tu: ecymelia.pl. Zobacz też: Czy to jest legalne?


Na sprzedaż: zabytkowe cymelia i nowe książki (w kolejności powstania od najstarszych):

ŚREDNIOWIECZECZASY NOWOŻYTNEWSPÓŁCZESNOŚĆ


Mariusz Wilk, Procidana, Pyrzany 2024, II wydanie. Książka nagrodzona Lubuskim Wawrzynem Literackim 2023. JUŻ W SPRZEDAŻY!


Sami dbamy o zachowanie i opisanie naszego dziedzictwa, bo na pomoc instytucji państwowych liczyć nie można. Przeczytaj: „Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza.” Dziedzictwo poniemieckie i PRL-owskie Ziemi Lubuskiej.


W przygotowaniu publikacje:

  • Metrykalia w zasobach Archiwum Diecezjalnego w Zielonej Górze (R.R. Kufel, B. Mykietów)
  • Mieszkańcy wsi Bogdanówka koło Zborowa w zapisach Status animarum parafii łacińskiej (K. Janiga)
  • Mieszkańcy wsi Podlipce w powiecie złoczowskim w świetle zapisów archiwalnych (A. Czekinda, B. Mykietów, L. Opaczewska),
  • Dzieje wsi Łuka w powiecie złoczowskim (B. Mykietów, L. Opaczewska),
  • Kozaki – Pyrzany. Kalendarium dziejów (B. Mykietów, L. Opaczewska). Planowane na 2025 rok – na 80. rocznicę wysiedlenia spod Złoczowa.

Klient może otrzymać od nas imienną fakturę (nievatowską), która jest dowodem, że nabył eksponat legalnie, co może zaoszczędzić kłopotów z prawem oraz ułatwić późniejszą odsprzedaż. Jeśli zaś chce pozostać anonimowy otrzyma jedynie paragon z kasy fiskalnej.

W przypadku najstarszych dokumentów współpracujemy z naukowcami uniwersyteckimi i najczęściej klient wraz z zabytkiem otrzymuje opis sporządzony przez historyka (dr lub dr hab.) zajmującego się danym okresem.

Mam duże doświadczenie: działalność gospodarczą o profilu antykwarycznym prowadzę od 1991 roku. Więcej O mnie.

Kupujemy (od ręki, za gotówkę) i sprzedajemy (opracowany – czyli streszczony i dokładnie wydatowany i opisany zabytek): stare listy, rękopisy, pocztówki, starodruki, ryciny , stary papier czerpany. Interesują nas tereny historycznie związane z państwami: Niemiec, Polski, Austrii, Czech, Ukrainy, Białorusi, Rosji i Litwy. Nie prowadzimy poszukiwań i kwerend genealogicznych ani tłumaczeń rękopisów.

Preferujemy kontakt poprzez e-mail. Rozmowy telefoniczne często odbywają się w czasie wyjazdów do klientów czy na giełdy staroci i może się zdarzyć, że umknie nam jakiś ważny temat. Napisany do nas e-mail na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi. 


Antykwariat prowadzi przede wszystkim sprzedaż wysyłkową, jednak przy droższych zabytkach sugerujemy odbiór osobisty. Eksponaty przeznaczone do sprzedaży są w magazynie pod innym adresem, niż adres firmy, stąd odbiór osobisty jest możliwy po wcześniejszym umówieniu (przynajmniej 2 dni robocze).


Nasze ceny odzwierciedlają pracę jaką wykonaliśmy dla Państwa, aby rzetelnie opisać i zidentyfikować oferowane eksponaty. Częstokroć wymagało to wielu godzin pracy i poszukiwań. Dla przykładu: odcyfrowanie kto podpisał list, czyim herbem jest opieczętowany – podnosi wielokrotnie wartość rękopisu – wcześniej anonimowego… Walor kupiony u nas z opisem będzie ozdobą każdej kolekcji…

Dlatego wszystkie opisy i fotografie objęte są prawami autorskimi (które otrzymuje także nabywca opisywanego eksponatu). Wykorzystanie ilustracji i opisów z mojej www wymaga mojej pisemnej zgody.

Bogusław Mykietów, e-mail: antykwariat@mykietow.pl


RODO – Dane osobowe

Klient podaje swoje dane osobowe dobrowolnie jedynie w celu realizacji zamówienia (wystawienia dokumentów sprzedaży i dostarczenia towaru przez firmy zewnętrzne) lub w celu odpowiedzi na zadane pytanie.

Jeśli zostały wystawione dokumenty sprzedaży, zgodnie z ustawą o rachunkowości, usunięcie danych (prawo do zapomnienia), możliwe jest po pięciu latach od zakończenia okresu rozliczeniowego (w praktyce po sześciu latach kalendarzowych). W innych przypadkach – niezwłocznie po otrzymaniu żądania (e-mail).